Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Dvacet medailí atletů z přeboru mužů a žen

Atletické soutěže nabírají vysoké obrátky. V neděli 26. května se atleti sešli v Jičíně, aby se podělili o medaile v krajském přeboru mužů a žen za rok 2019. O své se vydatně přihlásili i Atleti AC Česká Lípa. Nejvíce medailí přivezl Patrik Stupka. Ke dvěma titulům, a to ve víceboji a běhu na 3000 m překážek, které získal v uplynulých týdnech přidal ještě titul krajského přeborníka ve skoku o tyči a v hodu oštěpem, stříbro získal společně s Bekrem, Karkem a Nováčkem ve štafetě 4x100 m, a pro bronz si doběhl v běhu na 110 m překážek a v běhu na 400 m překážek.

Tři medaile, z toho také dvě zlaté, vybojovala Veronika Süssnerová. Mimořádně kvalitní byl především její oštěp, výkonem 48,25 m si vytvořila nový osobní rekord a zařadila se na desáté místo v letošních republikových tabulkách. Další zlato přidala v disku a bronz ve vrhu koulí. Páté zlato pro AC Česká Lípa vybojovala ve vrhu kladivem další kvalitní vrhačka Kristýna Čechlovská a k tomu přidala stříbro v oštěpu a disku. A pokud ještě připočítáme stříbro ve vrhu koulí juniorky Míši Trčové, která se tímto výkonem posunula na třetí místo ve své kategorii v ČR, je zřejmé, že zbytek atletek ve vrhačských disciplínách jen paběrkoval.

Dvě stříbrné medaile získal junior Jan Effler. Jednu v oštěpu za oddílovým kolegou Patrikem Stupkou a druhou ve vrhu koulí, kde mu zlato posledním pokusem sebral liberecký Vít Zákoutský. Na prázdno nevyšli ani běžci. Pro druhé místo v běhu na 400 m překážek si doběhl Radek Bekr. Překvapivý bronz vybojoval vytrvalec Jan Karko v běhu na 400 m překážek, naopak překvapením nebylo jeho stříbro v běhu na pět tisíc metrů, neboť jeho vytrvalecké kvality jsou známé. Bronz z této disciplíny připojil junior Vítek Nováček. Na nejdelší ženské trati si pro stříbro doběhla Marie Mitáčová před Viktorií Patzeltovou.

Na další medaile se jistě můžeme těšit i o nacházejícím víkendu. V sobotu budou o medaile bojovat v Liberci dorosty a juniorské kategorie a v neděli v České Lípě si rozdělí krajské medaile za víceboj nejmladší žactvo.