Dnes je 02. 10. 2024
svátek má Olívie,Oliver

Junioři se vrací ze Slezka jen s jedním bodem

Hráči Autodromu Česká Lípa nezvládli výjezd na sever Moravy, kde si připsali jen jeden bod za prohru v prodloužení s Havířovem.

SSK Vítkovice – FBC Autodrom Česká Lípa 12:3 (2:3, 6:0, 4:0)

Českolipští hráči vstoupili do první třetiny velmi dobře, v sedmé minutě se nechal vyloučit Vondráček, oslabení využil k úniku Merlíček a poslal Lípu do vedení. O dvě minuty později ukázal Jansa individuální akci, která skončila prostřelením vítkovického Rataje – 2:0. V druhé části třetiny však začaly Vítkovice postupně zahřívat svůj válec, první vlaštovkou byla trefa Matejčíka, když si vymotal celou českolipskou obranu a střelu otřel o břevno hostující branky. Reakce Lípy však byla rychlá, Mach nabil Jansovi a Lípa opět odskočila na dvoubrankový náskok, v tuto chvíli asi nikdo v hale nevěřil, že to je to poslední co Lípa v zápase ukázala. Na konci třetiny zaujal Jankulár proměněným volným úderem, jeho střela krásně zaplula do šibenice a určila třetinový stav 2:3. Do druhé třetiny již nastoupily jiné Vítkovice, Česká Lípa přestala stíhat a téměř se nedokázala dostat ze čtyřicetiminutového kolotoče, skóre druhé třetiny tak mluví naprosto výmluvně – 6:0. Nejprve Zbořil srovnal a poté již Vítkovice jen navyšovaly skóre. Gurkovský, Jankulár, Šebesta, a dvakrát Zbořil = 8:3, Lípa tak mohla děkovat siréně, která je poslala do šatny hledat zbytek sil, ty se sice našly, ale taktická vyzrálost Vítkovic se ukázala jako neřešitelný problém. Soupeř Autodromu nastřílel ještě čtyři branky zásluhou Stejskala, Michalíka a dvakrát Jankulára. Česká Lípa tak podlehla jasně 12:3.

sestava: Malec, Nerad – Tichý (0+1), Kotera, Pražan, Hybš – Merlíček (1+0), Novák, Vondráček, Mach (0+1), Filipec, Jansa (2+0), Böhme

Torpédo Havířov – FBC Autodrom Česká Lípa 5:4p (1:3, 2:1, 1:0 – 1:0)

Nedělní zápas volně navázal na půl roku starou barážovou sérii, kdy se po třech těsných zápasech radovalo havířovské Torpédo z postupu do nejvyšší juniorské soutěže, Česká Lípa si dodatečný postup vybojovala až v Náchodě. I čtvrté vzájemné utkání bylo výsledkově velmi vyrovnané, do zápasu však vstoupila lépe Česká Lípa, která v úvodní pasáži dokázala přetlačit Havířov a trestat jejich chyby. V páté minutě se prosadil v brankovišti Merlíček a poslal hosty do vedení. O pár minut později si Tichý s ničím nelámal hlavu a prosadil se po tradiční akci – střela z dálky zapadla až za havířovského brankáře. Pět minut před koncem, Havířov špatně vystřídal a Filipec jednoduše obral jediného bránícího hráče o míček a poslal ho nad hlavu Stefana – 0:3. Střídání poté mohlo být ještě veseleji, Novák však nastřelil od mantinelu jen tyčku. Havířov využil otřepané fráze – nedáš, dostaneš a po ukázkové kombinaci snižoval Hrabovský do prázdné branky. Na začátku druhé části hry se prosadil opět Tichý, na střelu o tyčku gólman nezareagoval a Autodrom šel opět do tříbrankového vedení. Poměrně vyrovnaná hra ve druhé třetině přinesla šance i na druhé straně, rychlé dva slepené góly téměř srovnaly utkání, nejprve Hudec a poté z dálky Kubala snížili na jednobrankový rozdíl a utkání začínalo téměř od začátku. Začátek poslední třetiny ovlivnilo dvojí vyloučení, nejprve šel na trestnou Tichý za sekání, o pár okamžiků rozhodčí nezvládli posouzení na středu hřiště a za vrážení šel pykat i Kotera. Nabídnutou šanci Havířov využil, Peřka zavěsil míšek od odkryté klece a srovnal stav na 4:4. I přes mnoho šancí především v podání České Lípy se ve třetí třetině již skóre neměnilo, na program tedy přišlo prodloužení, kde opět zaúřadovala zvednutá ruka rozhodčího za další nevinný střet na středu hřiště, Tichého vyloučení pak Havířov šťastně využil, když si hostující obrana ztečovala střelu Mattiviho do vlastní branky a poslala druhý bod na Havířovskou lavičku.

sestava: Malec, Nerad – Tichý (2+0), Kotera, Pražan, Hybš – Merlíček (1+0), Novák (0+1), Vondráček (0+1), Mach, Filipec (1+0), Jansa, Böhme