Dnes je 02. 10. 2024
svátek má Olívie,Oliver

Andílci vyhráli a stali se mistry 1. okresní futsalové třídy

V neděli 2. března se odehrál poslední turnaj 1. okresní futsalové třídy. Českolipské Andílky v prvním zápase vyzvala rezerva Yankees Warriors Nový Bor.

V šesté minutě se trefil poprvé za Andílky Pavel Mareček a otevřel skóre zápasu. Yankees se nenechali zaskočit a vyrovnali střelou Pavla Zemance. Ten samý hráč zanedlouho zvrátil vedení na stranu Yankees. Do poločasu se ale trefil dvakrát nejmladší Andílek na hřišti Lukáš Valta a Andílci vedli 3:2. Po změně stran ihned vyrovnal Michal Strejček, ale Lukáš Valta opět zvýšil na 4:3. Yankees opět dotáhli střelou Petra Halbicha, ale po minutě znovu kapitulovali z kopačky Petra Knolleho a Andílci vedli 5:4. Tímto se Andílci na chvíli střelecky odmlčeli a po dvou rychlých gólech od Pavla Zemance prohrávali 5:6. Do konce zápasu zbývalo ještě deset minut a Andílci si vzali oddychový čas.

Po přestávce se pro změnu střelecky odmlčeli Yankees a Lukáš Valta postupně vyrovnal, aby po krásné akci vrátil Andílky do vedení 7:6. V závěru utkání si dal vlastní gól brankář Yankees a skóre divácky atraktivního zápasu upravil na konečných 8:6 pro Andílky.

Ve druhém zápase dosud vedoucí Andílci vyzvali poslední tým tabulky Svahy Česká Lípa. Přesto soupeře nechtěli podcenit a již ve třetí minutě vedli díky Lukáši Valtovi 1:0. Svahy ale rychle odpověděly střelou Bezděka a vyrovnaly. Vedení Andílkům vrátil střelou z úhlu Pavel Švarc, po něm se znovu trefil Lukáš Valta a gól z půlky hřiště vsítil i kapitán Andílků Aleš Brzek – 4:1. Svahy nesvěsily hlavu a střelami Hřebřinou a Hellerem snížily na 4:3. To bylo ale ze strany Svahů vše a další góly padaly pouze do jejich branky. Do poločasu zvýšil Petr Knolle na 5:3, po změně stran se trefili postupně dvakrát Petr Knolle, Pavel Švarc a na konečných 9:3 upravil Lukáš Kuběj.
Andílci dvěma vítězstvími potvrdili vedení v tabulce před Bábou Kamenický Šenov a stali se vítězi českolipské futsalové třídy!