Dnes je 03. 10. 2024
svátek má Bohumil

F. A. Zole padly se Slavií až v prodloužení

Ve středu 10. října sehráli futsalisté F.A.Zole na domácím hřišti čtvrtfinále celostátního poháru. Do České Lípy zavíral soupeř opravdu zvučného jména, SK Slavia Praha. Ten sice momentálně zaujímá až jedenáctou příčku prvoligové tabulky, zatímco F.A.Zole se ve 2. lize propracovaly na šesté místo, přesto byla Slavia favoritem utkání.

Domácí nastoupili v této sestavě: Švasta (Chadraba) – Havlásek, Šídlo, Vodrážka, Burian, Kuzněcov – Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Beránek, Mitáč, Souček.

Zápas byl od začátku vyrovnaný. F.A.Zole se již v páté minutě dostaly do vedení, když hlavou skóroval Mitáč po přihrávce Zdeňka Brože, ale jinak si ani jeden tým nevytvořil soustavnější tlak. Diváci, jichž přišlo 220, viděli jen pár šancí na obou stranách, protože se soupeři snažili hlavně nechybovat. Stav 1:0 pro domácí vydržel až do přestávky.

Ve druhé půli Slavia začala získávat mírnou převahu, avšak další branku přidaly znovu F.A.Zole, když se ve 26. minutě v nepřehledné situaci před slávistickou brankou nejlépe zorientoval Beránek po asistenci Vojty Brože. „V tu chvíli se rozhodovalo o osudu zápasu,“ domnívá se trenér domácích Jiří Ort. „Měli jsme pár šancí, Kuzněcov střílel ze dvou metrů. Kdyby proměnil, asi bychom vyhráli.“ Dvoubrankové vedení bohužel nevydrželo dlouho a Slavia hned o minutu později snížila Fichtnerem na 1:2. F.A.Zole poněkud polevily v koncentraci a Fichtner vzápětí dokonce vyrovnal na 2:2. Třebaže zbývalo ještě dvanáct minut, další góly nepřišly. Slavia kontrolovala hru a několika vydařenými zákroky se musel prezentovat brankář domácích Švasta. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Z něj uběhly pouze dvě minuty, když domácí nechali příliš mnoho volného prostoru Rottovi a ten ranou ze střední vzdálenosti dokonal obrat. Chvíli poté přišlo nedorozumění mezi rozehrávajícím Švastou a Součkem, míče se zmocnili hosté a bez problémů vstřelili čtvrtou branku. V závěru se domácí uchýlili k powerplay a místo Švasty nastoupil Chadraba, ale na výsledku se už nic nezměnilo. F.A.Zole v poháru skončily mezi nejlepšími osmi a diváci je právem odměnili potleskem.

„Je znát, že forma, chuť a odhodlání týmu jdou nahoru,“ konstatoval při pozápasovém hodnocení Ort. „Všichni makali na sto procent a vyzdvihnout jednotlivce by bylo nespravedlivé, ačkoli by se našly mimořádné individuální výkony. Děkuje všem našim příznivcům za podporu a srdečně je zveme na další utkání, ve kterém, jak pevně věřím, zvítězíme, a to již tento pátek proti Dalmachu.“

Utkání druhé ligy s FC Dalmach Turnov bude sehráno v pátek 12. října 2012 ve Sportovní hale v České Lípě. Výkop je ve 20.30.