Dnes je 03. 10. 2024
svátek má Bohumil

Nádherné derby s hořkým koncem pro Démony

V posledním kole futsalové Divize A svedl los proti sobě dva rivaly z České Lípy, celky Démony a Fazole.

Před posledním zápasem měli soupeři v tabulce stejný počet bodů a nadále bojovali o celkové třetí místo v tabulce. Trenér Démonů P. Janecký před utkáním řekl: „Oba celky se velmi dobře znají a tak očekávám takticky vyrovnaný zápas, kde rozhodne každá chyba. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát a zakončit vítězně už tak úspěšnou sezónu. Na utkání se přišlo podívat rekordních 200 diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru a jelikož se jednalo o pravé derby, tak všechny před-zápasové taktiky šly stranou.

Začátek prvního poločasu patřil překvapivě hráčům Fazolím, kteří kontrolovali hru a přesnou kombinací dostali Démony pod tlak.  Proto úvodní branka do naší sítě byla toho logickým vyústěním. Démony obdržený gól probral a začali se dostávat více do hry.  Šťastnou střelou vyrovnával na 1:1 Švec. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a na konci první desetiminutovky přidali soupeři každý po jednom gólu. Druhá část prvního poločasu ovšem patřila opět Fazolím. Ty přeřadili na vyšší obrátky a když se k tomu přidala nervózní a nepřesná hra Démonů, bylo na palubovce jenom jedno mužstvo. „Kluci z lusku sázeli jeden gól za druhým a nám nebylo nejlépe. Celý první poločas jsme špatně bránili, byli málo důrazní a soupeř toho využil. Ještě, že jsme v posledních vteřinách prvního poločasu snížili. Není to zase tak hrozivý výsledek. ,, Pokusíme se to ve druhém poločase zvrátit,“ řekl kapitán týmu Václav Zdich. Do kabin se tedy šlo za stavu 7:4 pro Fazole.

Démoni vstoupili do druhého poločasu s odhodláním poprat se o výhru. Začátek jim ovšem nevyšel a z první vážnější akce zvyšoval kapitán Fazolí J.Šidlo už na 8:4. Ovšem Démony to spíše nakoplo než definitivně poslalo do kolen. Přidali na pohybu a začali ukrajovat gólové manko. Krásnými brankami se dostali až na dostřel soupeři, který v tu chvíli nemohl uvěřit, že přišel o takový náskok. V 15. minutě druhého poločasu svítil na ukazateli stav 9:9  a poslední pětiminutovka slibovala ještě velký boj. Až fanatičtí diváci hnali Démony za výhrou. Měli jsme stále více a více ze hry. Ovšem nedokázali přidat vedoucí gól a když jsme neproměnili dvě stoprocentní gólové šance, tak se opět potvrdilo otřepané „Nedáš, dostaneš“. Fazole se po hrubé chybě gólmana Michálka dostali do vedení, které potvrdili v nepovedené Démonské power-play, proto vyhráli 11:9 a jsou to právem oni, kdo při zaváhání Malibu Mladá Boleslav skončili na třetím místě tabulky. Démonům patří místo páté.

Prezident klubu Jiří Śubrt k zápasu podotkl: „Samozřejmě mě mrzí, že jsme toto utkání prohráli, ale za předvedený výkon především v druhém poločase bych chtěl hráčům poděkovat. Derby bylo velmi vyhecované, ale zároveň futsalově kvalitní, a tak i diváci mohli odcházet spokojení. Škoda, že jsme na konci utkání neproměnili slibné šance, ale to se někdy stává. Celou sezónu A týmu hodnotím pozitivně a s celkovým pátým místem panuje spokojenost.“

Sestava: Michálek Marek, Frnka Jan, Zdich Václav, Rameš David, Soukup Milan, Švec Martin, Dutka Jakub, Heřmánek Aleš, Půlpán Lukáš, Dušánek Lukáš, Sysel Jan, Mikysa Lukáš.

Góly: Švec Martin 3x, Dutka Jakub 2x, Rameš David 1x, Soukup Milan 1x, Heřmánek Aleš 1x, Půlpán Lukáš 1x.

Padl divácký rekord A – Divize: 200 diváků na domácí utkání. Troufám si říct: ,,až bude stát nová hala v České Lípě a Démoni se tak budou moc předvést opravdu doma, tak bude plný dům “. dodal Jiří Šubrt.