Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Karatisté SPORT RELAX bilancují loňský úspěšný rok

Loňská sezona byla složitá, pro většinu zajímavá a přes nemalé překážky karatisté SPORT RELAX vybojovali celkem 487 medailí 137x zlato, 136x stříbro, 214x bronz.

"Pro karatisty to byla asi velmi zvláštní sezóna a na naší cestě, které trvá 26 let, jsme zažili ledacos. Od složitých situací po krásné okamžiky, ale toto bylo něco nového. Nejzajímavější byla soutěžní část v rouškách, organizace soutěže v covid režimu a další tréninkové pasti. Velmi zajímavý byl květnový návrat do normálu a radost, že se opět můžeme setkávat, trénování venku, krásně prožité soustředění a užít si trénink s tradičními rituály. Potom nastalo to nešťastné a otevírání a zavírání sportovišť, což je pro sportovce ta nejhorší noční můra. Je to zkušenost pro nás všechny, musíme zatnout zuby a jít po naší cestě dále," shrnul uplynulou sezónu trenér Pavel Znamenáček.

Vrátíme se k tomu podstatnému a to je práce s našimi svěřenci. U mládežnických týmů bylo prioritou účast na Regionálních pohárech, Pohárech talentované mládeže, Lize mládeže a mládežnických pohárech Bojovníků. Všude se nám nad míru dařilo a zasadili jsme se o medailové úspěchy.

KARATE SPORT RELAX také organizoval Krajské přebory Beginner v ,,covid režimu“, kde se SPORT RELAX stal nejúspěšnějším klubem KP se ziskem 29 titulů Krajských přeborníků. Samozřejmě i postupem na M ČR Beginner, které bylo ale nakonec zrušeno. Stali jsme se také 2. nejúspěšnějším klubem Regionálního poháru v Lounech, taktéž úspěšným týmem na Poháru nadějí, lize mládeže a dalších soutěžích této úrovně.

Ostřílení závodníci startovali na Národních pohárech v Olomouci a Praze, kde jsme splnili veškerá očekávání a zajistili jsme si 10 startů na M ČR, ale díky Covid a nařízení vlády jsme se M ČR WKF nezúčastnili. Stejně tak dopadlo M ČR FSKA, které se nemohlo konat vůbec.
Avšak uspěli jsme jak na evropském poháru, odkud putoval do České Lípy pohár za 3. nejúspěšnější tým se ziskem 11 medailí, tak i na M ČR SKIF se ziskem 5 kovů.

V žebříčku závodníků Českého svazu karate se nejlépe vedlo Barboře Znamenáčkové.

13. místo kumite dorostenky +54kg

Z nejmladších závodníků klubu SPORT RELAX jsme měli velikou radost, jelikož velký počet závodníků obsadil přední příčky v celkovém hodnocení Regionálních pohárů.

Kluboví vítězové v kategoriích:

V kategorii mladších žáků
Amálie Kafková 10x zlato, 6x stříbro, 4x bronz.
Jan Pomikáček 10x zlato, 1x stříbro, 2x bronz.

V kategorii starších žáků
Josefína Suchá 9x zlato, 1x stříbro, 10x bronz.
František Řehák 8x zlato, 3x stříbro, 4x bronz.

V celkovém počtu získaných medailí vévodili Kateřina Novotná s počtem 21medailí a Jan Maliarik se ziskem 17 medailí.