Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Manušice přivítaly olympijské vítěze

O víkendu se na střelnici v Manušicích uskutečnil závěrečný závod malorážkové sezóny ve sportovní střelbě. Memoriál Gerdy a Libora Kůrkových patří tradičně k největším střeleckým závodům v severních Čechách.

Letošní ročník patřil k rekordním, jak počtem účastníků, tak i obsazením nejlepšími střelci České republiky. Nechyběli olympijští vítězové Matthew Emmons a Miroslav Varga, mistři Evropy Petr Nymburský a Tomáš Jeřábek, a další zvučná jména z tuzemských a mezinárodních soutěží.

První disciplínou bylo 60 ran v leže. K absolutnímu nástřelu 600 bodů chyběl pouhý bod Matthew Emmonsovi a Karolíně Brabcové. Oba ovládli své kategorie a Matthew Emmons se o pouhé 4 středové rány stal absolutním vítězem před odchovankyní Manušického klubu Karolínou Brabcovou. V silné konkurenci se neztratili ani střelci z Manušic, bronzovou medaili si odváží Veronika Svobodová, 5. příčku Karolína Martínková, 8. Matouš Prchal a 11. Jakub Němec.

V druhé disciplíně polohovém závodě 3x20 vybojovala manušická Karolína Martínková 9. příčku. Za zmínku stojí famózní výsledek 594 bodů a první místo Matthew Emmonse. Další střelci z Manušic pak obsadili 11. místo Veronika Svobodová a 14. místo Matěj Bandas.

Poslední a zároveň nejtěžší disciplínou byl polohový závod 3x40. V juniorském rekordu 1178 bodů vyhrála ve své kategorii odchovankyně Manušic Karolína Brabcová. Člen Dukly Plzeň Aleš Entrichel si poradil s medailisty ze světových soutěží a se stejným počtem bodů 1178 vévodil kategorii muži. Mladí střelci z Manušic zabojovali v této pro ně velmi náročné disciplíně. Karolína Martínková obsadila 9. místo, Veronika Svobodová 13. a Matěj Bandas skončil na 14. místě.

Zároveň byl tento závod přeborem Libereckého kraje a Manušice vybojovaly hned 4 tituly. Šárka Hubená získala dva v kategorii ženy, Veronika Svobodová a Matouš Prchal po jednom v kategorii dorost.

„Devátý ročník Memoriálu Gerdy a Libora Kůrkových patřil k nejlépe obsazeným za dobu jeho existence. Díky městu Česká Lípa, které finančně podporuje toto utkání, patří memoriál k nejvýznamnějším závodům ve sportovní střelbě v České republice.“ komentuje ředitel závodu a předseda klubu SSK Manušice Aleš Stupka. „Jak je patrné i z tohoto závodu, připravili jsme pro profesionální týmy České republiky hodně skvělých střelců a naši současní mladí ukazují, že již brzy budou schopni konkurovat těm nejlepším v České republice.“