Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

iGymnázium Česká Lípa (48. týden)

Páté místo v republikovém finále Logické olympiády, první místa v kraji v Přírodovědném klokanovi. Postup ve volejbalu i basketbalu. Videa a fotografie z Lanterny.

Celostátní finále soutěže s názvem Logická olympiáda se uskutečnilo 26. listopadu 2012 v Míčovně Pražského hradu. Naši školu výborně reprezentovali Miroslav Hanzelka z oktávy A a Tomáš Novotný ze septimy A, oba v nejvyšší kategorii C. Z 64 účastníků z celé republiky se Mirek umístil na 13. místě a Tomáš na místě 5.

Minulý týden přál našim týmům ve sportovních soutěžích. Nejprve si ve středu 28. listopadu poradili basketbalisté se šesticí soupeřů a vyhráli v okresním kole. O den později je napodobili volejbalisté. Diváci vytvořili nevídanou atmosféru zejména při finálovém boji s chlapci z českolipské průmyslovky.

V pátek se poprvé naši chlapci zúčastnili přeborů v plavání. Chyběly opory, a tak výsledkem bylo jen čtvrté místo.

Také už dorazily výsledky Přírodovědného klokana za celý Liberecký kraj. První až druhé místo obsadili Cedrik Horčička (VI. B) a Patrik Šváb (VI. A), kteří získali 97 bodů ze 120. Časem by měly dorazit i výsledky za celou republiku.

Studentka sekundy A Andrea Bínová se zúčastnila soutěže v časopisu R+R a stala se úspěšnou luštitelkou a výherkyní v celostátní soutěži anglického časopisu. Získala pěknou cenu - anglický slovník od nakladatelství Fraus.

Nejlépe se minulý týden měli studenti a studentky sexty B, kteří se zúčastnili dílen projektu Lanterna Futuri. Část dětí se přesunula do německého Grosshennersdorfu, část do polské části Krkonoš, do Niedamirówa. Společně s Poláky a Němci vytvářeli pomocí různých médií (fotografie, divadlo, hudba, psané slovo, akční umění, design) prezentace na téma spravedlnost.

Nabízíme vám tři videa z dílen v Polsku a v galerii několik fotografií, které snad více než slova vystihnou atmosféru akce.