Dnes je 06. 09. 2024
svátek má Boleslav

Statečný boj dorostenek

Od počátku sice bylo jasné, že nejsilnější družstva má Jablonec nad Nisou, který především čerpá ze svých sportovních škol. O další místa se však vedly urputné boje a je velice potěšitelné, že si ve vyrovnaném a dramatickém závěru zajistila děvčata z AC pěkné druhé místo před třetí Mladou Boleslaví. Na chlapce zbylo místo čtvrté, za družstvy LIAZu Jablonec, Mladé Boleslavi a Slovanu Liberec, ale i oni předvedli některé velmi kvalitní výkony.

Tradičně dobří jsou v České Lípě běžci. To potvrdila i skupinka trenéra Milana Németha. V běhu na 800 m způsobem start-cíl zvítězila Petra Landovská časem 2:21.36 min a přidala páté místo v běhu na 400 m za 66.03 s. Na 800 m dorostenců obsadil Martin Viktora 2. místo za 2:15.11a Jakub Hrdina byl za 2:15.67 třetí. Další velice silnou skupinou jsou hostující závodníci ze Cvikováčku Cvikov. Tereza Pokorná zvítězila ve vrhu koulí výkonem 12,95 a druhá byla v disku 31.92. Stále se lepší i Lucie Vrabcová, tentokrát 4. v kouli a 5. v oštěpu 29.41 m.

Ve Cvikově trénují i Tereza Podoláková, první v běhu na 3000 m za 13:40.00 min, David Podolák druhý v běhu na 2000 m př. a Hynek Chalupníček, který byl na 2000 m př. čtvrtý a druhý ve skoku vysokém výkonem 165 cm.

V Novém Boru trénuje Tereza Musilová, která obsadila 5. místo ve skoku vysokém výkonem 140 cm a stejné umístění vybojovala i v dálce skokem dlouhým 460 cm.

Z českolipských si dále výborně vedla Tereza Zajícová, která suverénně vyhrála výšku výkonem 160 cm, třetí byla v trojskoku výkonem 9,50 m a čtvrtá na 100 m překážek za 18,63 s. V běhu na 400 m mile překvapila Martina Uková, která vybojovala 2. místo časem 64,55 s. Dobře si vede Jaroslav Vojta, který vybojoval 5. místo v běhu na 100 m časem 12,27 s a v dálce si výkonem 550 cm doskočil pro 6. místo.

Jakub Bošek zaznamenal čtvrté místo ve výšce výkonem 150 cm a páté v oštěpu 33.81m. Další čtvrté místo přidal v trojskoku Jaroslav Chýle 10,51 m.

Obětavě bojovali i další, jejichž bodový přínos zatím nebyl tak velký, ale důležitý je každý bod a většina závodníků trénuje tak, aby se i oni stali oporami svých družstev.