Dnes je 16. 09. 2024
svátek má Ludmila

Tři medaile pro Petra Nejedlého

Archiv

Zlato získal v běhu na 100 m časem 11,31 s. a ve skoku dalekém, v němž dosáhl výkonu 626 cm. V běhu na 200 m přidal stříbro za čas 23,37 s.

O čtvrtou medaili ho připravila smůla. Donesl na druhém místě do cíle štafetový kolík v běhu na 4x100 m, ale chybná předávka na předchozím úseku byla důvodem k diskvalifikaci českolipské štafety.

Další přebornický titul přidala suverénním způsobem běžící Petra Landovská v běhu na 1500 m časem 4:57.58 a ještě doběhla čtvrtá v běhu na 400 m, čas 1:04.06 min. Dvě stříbrné medaile si odnesl Jaroslav Kropáček. V dálce ji získal za výkon 597 cm a v trojskoku za 12.85 m. Bronz v trojskoku ještě přidal Martin Šrytr, který skočil 11,97 m. Kousek za medailovými pozicemi skončil Vojtěch Barian, který byl čtvrtý v tyči, 260 cm, pátý v běhu na 100 m v čase 12,07 a na 200 m 24,53 s. Čtvrtá byla také štafeta děvčat na 4x100 m ve složení Landovská, Šponarová, Musilová, Kučerová, která protnula cílovou čáru v čase 56,67 s.

Vynikající výkony podávali i další závodníci z obou krajů, ale jednoznačně nejlepší výkon předvedl bílinský Vladislav Tuláček, který ve vrhu koulí překonal výkonem 19.94 m rekord České republiky.

Osobní maximum si zlepšili i někteří další domácí závodníci. Domácí pořadatelé byli potěšeni i tím, že se v náročných podmínkách závody vyvedly  organizačně. Abychom mohli vídat špičkové atletické výkony v České Lípě častěji, je potřeba dořešit zázemí na městském stadionu, které je na nedostatečné úrovni. Českolipští atleti mají coby pořadatelé dobrý zvuk jak mezi závodníky, tak i u vedení české atletiky, takže bychom mohli přivítat kvalitní atlety v našem městě častěji.