svátek má Zlata

V Lípě vyhrál Dlask

Archiv

Nadvládu členů týmu Author Praha dnes v České Lípě korunovali druhý Martin Bína a třetí Radomír Šimůnek.

Na blátivém okruhu dlouhém 2700 metrů Dlask závod bezpečně kontroloval od startu až do cíle desátého kola. Spolu s ním se vpředu usadili Bína, Šimůnek a Zlámalík, ve třetím kole toto kvarteto dojel Lukeš. Druhou skupinku tvořili vítězové úvodních závodů Světového poháru Ausbuher a Mlynář, kteří v polovině na vedoucí pětici ztráceli 35 sekund.

Rozdělit skupinku nejlepších se snažil hlavně Dlask, ale uspěl až v šestém kole. Bína se Šimůnkem "odpojili" Zlámalíka, který vypadal, že by mohl být pro Dlaska největším soupeřem.

Smůlu měl úřadující mistr republiky Ausbuher. Ztrátu po defektu ve třetím kole stačil zlikvidovat, ale pád v sedmém okruhu jej úplně rozhodil. Několikrát se snažil své kolo opravit, ale když poznal marnost svého snažení, ze závodu odstoupil.

V posledním kole využil svých technických schopností Bína a ujel Zlámalíkovi se Šimůnkem, již předtím odpadl Lukeš. Ve spurtu o třetí místo byl rychlejší Šimůnek. Až šestý dojel Mlynář, který tak poprvé v sezoně chyběl v domácím závodě na stupních vítězů. Přesto stále bezpečně vede v průběžném hodnocení Budvar Cupu.

"Zkoušel jsem odjet již ve třetím kole, ale soupeři mě nenechali. Ve druhé polovině závodu to však již vyšlo, ale musím uznat, že mi pomohli kluci z týmu, kteří odpojili Zlámalíka. Potom to již bylo celkem snadné, i když trať byla hodně náročná," řekl po závodě Dlask.

Výsledky: 1. Dlask 54:56, 2. Bína -23, 3. Šimůnek (všichni Author) -30, 4. Zlámalík (Budvar Tábor) -31, 5. Lukeš (Tatra mléko) -51, 6. Mlynář (Sparta Praha) -1:43, 7. Kyzivát (Johnson Control Ml. Boleslav) -2:05, 8. Hekele (Zekov) -2:31, 9. Chrobák (Johnson Control Ml. Boleslav) -2:45, 10. Soukup (Budvar Tábor) -4:22.

Pořadí Budvar Cupu po sedmi závodech: 1. Mlynář 340, 2. Dlask 275, 3. Šimůnek 247, 4. Zlámalík 241, 5. Pospíšil (Steven Jeantex) 205, 6. Ausbuher (Budvar Tábor) 202.

V závodě žen ujela hned v prvním kole Chmurová, ale za ní se rychle vydaly sestry Bohaté, čtyřiadvacetiletá Barbora a obhájkyně titulu Kateřina. Ve třetím okruhu Chmurová upadla, což otevřelo cestu k prvenství Barboře Bohaté. Ta okamžitě nastoupila a získala půlminutový náskok, který uhájila až do cíle. Ziskem 120 bodů si pojistila celkové prvenství v seriálu Budvar Cup.

Závodu juniorů dominoval Zelinka, který již před dvěma lety vyhrál domácí šampionát mezi kadety. Soupeřům ukázal záda již ve třetím okruhu a bezpečně si dojel pro prvenství. Za ním dlouho bojovali o druhé místo Ondřej Bambula a Jiří Hájek. V pátém kole ze sedmi Bambula nastoupil a potvrdil suverénní postavení cyklokrosařů z Tábora mezi juniory, kde obsadili první čtyři místa v Budvar Cupu.

"Jelo se mi velmi dobře. Stačil jsem již dohnat tréninkové manko po zranění, která mě postihlo po pádu při listopadovém závodu v Plzni," řekl Zelinka.

Výsledky mistrovství ČR: Ženy: 1. B. Bohatá 33:30, 2. K. Bohatá (obě Vella Apache Kolín) -35, 3. Chmurová (Max Cursor) -1:26.

Pořadí Budvar Cupu: 1. B. Bohatá 520, 2. K. Bohatá 460, 3. Nepustilová (Anlen Kerda) 365.

Junioři: 1. Zelinka 41:17, 2. O. Bambula (oba Budvar Tábor) - 31, 3. Hájek (St. Louny) -46, 4. Brož (Vella Apache Kolín) -1:09, 5. L. Klouček -1:17, 6. Menger (oba Budvar Tábor) -1:43.

Pořadí Budvar Cupu: 1. O. Bambula 495, 2. Zelinka 398, 3. L. Klouček 380, 4. Menger 330, 4. Kohoutek (Lok. Beroun) 322, 6. Gavenda (SR) 295.

Fotografie: Jindra Hladík