Dnes je 06. 09. 2024
svátek má Boleslav

Vítězství ženské zálohy

Druhé místo obsadilo „B“ družstvo Jablonce nad Nisou se 117 body a třetí Varnsdorf získal 108 bodů. Takového úspěchu dosáhla českolipská děvčata především proto, že zde spojila své síly s nadějemi ze Cvikova a Nového Boru a podařilo se vytvořit partu, která táhne za jeden provaz.

A kdo patřil k největším oporám 1. kola?

Největší počet bodů, celkem 28, zaznamenala Lucie Vrabcová, která přišla na hostování ze Cvikova. Vyhrála oštěp 32,04 m, 2. byla v kouli 9,27 m a 3. v disku 23,06 m. Dvacet jedna bodů získala Alena Svitáková, třetí na 100 m překážek 22,0 s a v běhu na 1500 m 6:45,5 a 6. v disku 19,67 m. 19,75 bodů získala Tereza Musilová, které přišla na hostování z Nového Boru. Byla 2. na 100 m 13,4 s a 3. ve skoku dalekém 462 cm a běžela ve vítězné štafetě. Stejně bodů připojila Martina Uková, která vyhrála 200m za 29,0, 5. byla v disku a běžela ve štafetě, stejně jako Lenka Polakovičová, která přidala 2. místo na 200 m za 29,1 a čtvrté místo v dálce 434 cm. Pokorná Tereza (Cvikov) měla 17 bodů, vyhrála disk a 5. byla v oštěpu, 13 bodů zaznamenala Hana Svitáková, 10,75 Tereza Zajícová, 7 Simona Houdková a 6 Nela Salabová (Cvikov)

Jelikož většina mužů startuje v ligovém družstvu, tak zde získávají ostruhy především dorostenci a také oni, i když na nejlepší nestačili, předvedli několik zajímavých výkonů. To jim vyneslo ve vyrovnaném souboji slušné místo. Rezervy však jsou, a tak se jistě družstvo mužů pokusí vylepšit své postavení. Pěkné výkony zaznamenal Jaroslav Vojta - 4. místo na 100 m za 11,6 s a na 200 m za 24,4 s, v běhu na1500 m byl také 4. Stanislav Sviták 4:51,0, Jakub Bošek 5. ve výšce 150 cm, Petr Láslo 6. v tyči 250 cm, Jan Vlasák 7. v kouli 9,28,m, Štafeta Vojta, Cyrus, Vlasák a Láslo byla 5.

Muži byli mezi devíti přihlášenými mužstvy šestí s 52 body. Na pátý Turnov jim chyběl jediný pomocný bod. Zvítězilo „B“ družstvo Jablonce.