Dnes je 16. 09. 2024
svátek má Ludmila

Vyvrcholila rekordní liga škol

Velice kvalitní výkon předvedla Veronika Süssnerová, pouhé dvě sekundy chyběly, aby byla letošní liga škol ozdobena krajským rekordem v běhu na 800 m nejmladších žákyň. Krajský rekord na 800 m sice odolal, ale neodolaly rekordy ligy škol v počtu účastníků, a překonán byl i nejeden rekord této soutěže, která se pravidelně koná od roku 2001. Za pět let konání přivedla k pravidelné činnosti nejednoho zájemce o sport. A to je její hlavní smysl.

3. Rákosník Ondřej ZŠ Zákupy 2:32.7

Vyhlášeni byli i vítězové celého šestiboje, který proběhl během čtyř pátků. Prosadit se na přední místa vůbec nebylo jednoduché. Ve většině kategorií to vyžadovalo šest kvalitních výkonů, protože  výpadek i v jedné disciplíně se velmi těžko doháněl.

Jako suverén se ve své kategorii prezentovala opět Veronika Süssnerová, kterou společně se skoupinkou dalších žákyň připravuje její otec G. Süssner a předseda AC Česká Lípa R. Málek. Tato talentovaná nejmladší žákyně ve všech šesti disciplínách zvítězila. Budeme se těšit na její další výkony. V dalších kategoriích byly boje vyrovnanější a prosazovali se v nich jak trénovaní atleti, tak i nové talenty ze škol ať již z České Lípy, Zákup, Cvikova, stráže pod Ralskem a dalších.
Prudký nárůst počtu soutěžících byl způsoben větší propagací na školách, díky podpoře vedení škol a především pak jednotlivých obětavých vyučujících, kterým patří největší poděkování. Letos poprvé se zúčastnily ve větší míře i školy a jednotlivci sídlící mimo Českou Lípu. Nejvíc zde byla vidět ZŠ Zákupy, která nejen že jezdila početně silná, ale žáci této školy se často objevovali na předních místech. Pohár pro vítěze si nakonec odnesla ZŠ Špičák. Jelikož vítěze se sluší odměnit, děkujeme sponzorům, kteří nám v tomto směru pomohli. Pohár pro vítěznou školu věnovala Firma Bohemia Gold z Nového Boru, dorty nejlepším školám napekly Jizerské pekárny, spol. s r.o., Česká Lípa a na ceny jednotlivcům přispěl pan Novotný a pan Plavec z České Lípy.